Kullanıcı Sözleşmesi

Sayın kullanıcı; www.hastalarsoruyor.com  web sitesinin sizlere sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilmek için öncelikle aşağıda belirtilen maddeleri okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir. Eğer bu maddelerde yer alan koşulları kabul etmiyorsanız bu siteyi kullanmaktan vazgeçiniz.

1- Taraflar Ve Tanımlar

Site: www.hastalarsoruyor.com

Kullanıcı: Siteyi ziyaret eden kişi

İşbu sözleşme, www.hastalarsoruyor.com ile kullanıcı arasında elektronik ortamda onaylanmıştır. 

1. SİTE, kullanıcıları hastalık, tahlil, tetkik, ameliyat, tedavi, ilaçlar vs. gibi genel sağlık konularında bilgilendirme amacı ile kurulmuş bir bilgilendirme ve soru cevap platformudur. Asla tanı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

2. SİTE’de yer alan bilgilerin, resimlerin, soruların, sorulara verilen cevapların, tavsiyelerin ve yapılan kullanıcı yorumlarının hiçbiri, hastalık tanısı, tedavisi ve hasta muayenesi anlamına gelmez ve hiçbir zaman birebir hasta-doktor görüşmesi ve doktor muayenesinin yerini tutmaz.

3. DOKTOR/UZMAN’ların sorulara vermiş olduğu cevaplar, yazmış olduğu makaleler, yapılan yorumlar, sorular ve cevaplar sadece bilgilendirme ve fikir verme amacı taşır.

4. KULLANICI’ların sorular için yapmış olduğu yorumlar/cevaplar, sadece bilgilendirme, fikir verme ve deneyim paylaşma amacı taşır.

5. SİTE’de yer alan bilgilere, sorulara verilen cevaplara ve yorumlara göre hastaların aldıkları mevcut tedavinin durdurulması ve değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

6. SİTE, sunmuş olduğu hizmetlerinin içeriğini ve özelliklerini değiştirme ya da kısıtlama hakkını her zaman saklı tutar.

7. SİTE, doktorların/uzmanların yazmış olduğu makalelerin, yüklemiş olduğu videoların, sorulara vermiş olduğu cevapların, yorum ve görüşlerin doğruluğunu teyit etmez ve içeriğini denetlemez. Bu yüzden doktorların/uzmanların vermiş olduğu cevap, görüş, yorum ve bilgiler nedeni ile SİTE sorumlu tutulamaz.

8. SİTE, ziyaretçilerin/kullanıcıların, sorulara yapmış oldukları yorum, cevap ve görüşlerin doğruluğunu teyit etmez ve içeriğini denetlemez. Bu yüzden ziyaretçilerin/kullanıcıların, yapmış olduğu yorum ve görüş nedeni ile SİTE sorumlu tutulamaz.

9. SİTE, verilen cevaplar, yapılan yorumlar ve görüşlerde hakaret, karalama, iftira, etik olmayan davranışlar vs. gibi hallerde, yorumu yayınlamama, askıya alma ya da iptal etme hakkına sahiptir.

10. SİTE, sağlamış olduğu hizmetlerini teknik bakım ve gereklilikler için makul bir süre için durdurma hakkına sahiptir.

11. SİTE, kendi denetiminde olmayan üçüncü şahıslara ait başka web sitelerine, portallara, dosyalara, sosyal medya hesaplarına ya da içeriklere ‘link’ verebilir. SİTE, link verilen web sitesi ve sosyal medya içeriğindeki bilgilerin doğruluğuna yönelik herhangi bir beyan veya garanti vermez, söz konusu içerikle ilgili olarak SİTE’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

2- Fikri Ve Sinai Haklar

1. SİTE içerisinde yer alan bütün bilgiler, belgeler, görseller, veri tabanı ve her türlü materyalin hak sahibi SİTE’dir. KULLANICI, ZİYARETÇİ ve YAZAR, sitede sunulan bulunan hizmetleri sadece görüntüleme hakkına sahiptir.

2. KULLANICI, hiçbir şekilde sitede bulunan hiçbir materyali kopyalamayacağını, çoğaltmayacağını, yayımlamayacağını ve 3. şahısların kullanımına sunmayacağını taahhüt eder.

3. İşbu maddenin tek istisnası, verilen link ve bağlantı ve diğer tanımlayıcı verilere müdahale etmemek şartı ile kişisel kullanım kapsamında SİTE üzerinden paylaşım izni verilen sosyal mecra hesaplarıdır.