Testiste nohut büyüklüğünde kuyruklu sert kitle

Gizli Profil#Testis - 2 ay önce

Testiste nohut büyüklüğünde kuyruklu sert kitle

Hocam yaklaşık 2 yıldan beri her iki testisimin alt kısmında nohut büyüklüğünde kuyruklu sert kitleler. Bugüne kadar hiç bir rahatsızlık duymadığım için her hangi bir sağlık kuruluşuna gitmediğim gibi bu konuda endişelerimde var. Hocam bu konuda beni bilgilendirirseniz severim. Şimdiden teşekkürler


Cevap (2)

Prof. Dr. Yusuf Özlem İlbey Üroloji - 2 ay önce

Testislerin üzerinde epididim adı verilen bir yapı vardır. Epididimin baş, gövde ve kuyruk kısmı bulunmaktadır. Daha önce geçirilen enfeksiyonlara bağlı olarak bazı kişilerde ele nohut büyüklüğünde bir kitle gelebilir. Ancak siz yine de bir üroloji doktoruna gidip muayene olun. 

Prof. Dr. Yusuf Özlem İlbey Üroloji - 2 ay önce

Testilerin üzerinde epididim adı verilen bir yapı vardır. Bu yapı baş, gövde ve kuyruk kısmından oluşur. Meni kanallarının başlangıç yeridir. İçerisinde sperm hücreleri depolanır ve olgunlaşır. Sizin elinize gelen o nohut büyüklüğündeki sert kitleler, muhtemelen epididmin kuyruk kısmıdır. Özellikle daha önceden geçirilen enfeksiyonlar olduğunda kuyruk kısmı sert olarak kalabilir. Ama en doğrusu bir üroloji doktoruna gitmeniz ve muayene olmanızdır.

Yeni Sorular


2 hafta önce gözlerimi çizdirdim her şey yolunda görebiliyorum.

Dilan - 21 saat önce

2 hafta önce gözlerimi çizdirdim her şey yolunda görebiliyorum.

Arkadaşlar merhaba. Ben 2 hafta önce gözlerimi çizdirdim her şey yolunda görebiliyorum ağrım filan yok, ama aşırı göz kanlanmam var ve gözümün içinde üst tarafta morarma var. Doktorum normal dedi ancak geçmiyor. 2 haftada biraz bile iyileşmedi, rengi açılmadı artık cidden çok psikolojim bozuldu. Acaba kalıcı olabilir mi? Böyle bir problemi olan ya da yaşayan var mı? Lütfen yardım edin.


2 hafta önce göz lazer ameliyatı oldum, gözümde kanlanma var.

Dilan - 21 saat önce

2 hafta önce göz lazer ameliyatı oldum, gözümde kanlanma var.

Merhaba. Ben 2 hafta önce göz lazer ameliyatı oldum ancak gözümde aşırı kanlanma ve göz üst tarafında gözümün beyaz kısmında morarmalar var. Doktorum normal dedi tabi ki normal ama 2 haftada hiçbir şekilde iyileşme göstermedi, kanlanma biraz bile açılmadı. Küçük kısımda olan kanlanma bile 2 haftada hala aynı, çok korkuyorum kalıcı leke oluşmuş olabilir mi ? Ne yapmam lazım geçmesi için? Ne olur yardım edin, psikolojim çok bozuldu. Gözümde başka problem yok net görüyorum ağrı vs. yok


Annem meme kanseri, kemoterapi tedavisi görüyor.

filizfiliz - 22 saat önce

Annem meme kanseri, kemoterapi tedavisi görüyor.

Merhaba, Annem meme kanseri . Araştırma hastanesinde tedavi görüyor, önce 4 kür kemoterapi verdiler, ardından küçülmeye giderse bir dört kür daha vereceğiz akabinde ameliyat dediler, sizce başka hastaneye götürmeye gerek var mı? Bu tedavi şekli doğru mu?


Arkadaşımın  kilotunu giymek zorunda kaldım.

Sahsu97 - 22 saat önce

Arkadaşımın kilotunu giymek zorunda kaldım.

Merhabalar doktor bey, ben 3 gün öncesi dışarıda olduğum için ve mecbur olduğum için arkadaşımın kilodunu giymek zorunda kaldım, çünkü regl dönemindeydim (tampon kullanıyorum) fakat tamponu fazla içeride tutmuşum, hatta unutmuşum, ipi falan içine kaçmış acil şekilde onu içimden çıkarıp, temizleyip arkadaşımın evinde olduğum için onun kilodunu giydim. Ve dün geceden beri vajinamda bir ağrı, bir acı, bir sızı ne olduğuna anlam veremedim. Sonra sonra dudaklarının iç kısmında hafiften kabarık yara gibi şeyler çıkmaya başladı. En alt kısmına anüsün oraya kadar şiddetli bir yanma yaşıyorum, internetten mantar diye okudum, mikrop kapmıştır diye okudum, ama inanın ki tuvaletimi zor yapıyorum ve cayır cayır yanıyor yaparken. Öksürdüğüm an bile orası acıyor. Şişlik de var, sızlama da var. Hastanelerde de randevu yok, bana ne olursunuz bir yardımcı olun buna benim eczaneden ne almam gerekiyor, hastaneye gitmeye de utanıyorum zaten. Bana bir ilaç birşey söyleyin Allah rızası için.. çok fazla böyle vahim birşey gibi durmuyor ama canımı aşırı yakıyor. Hem böyle üşütürsün de sızlar ya o şekil de hemde yanıyor işerken ve acıyor


Regl olduğum zaman  ilk iki gün kalçamın üstüne oturamıyorum.

Gizli Profil - 1 gün önce

Regl olduğum zaman ilk iki gün kalçamın üstüne oturamıyorum.

Merhaba hocam. Regl olduğum zaman özellikle ilk iki gün kalçamın üstüne oturamıyorum, tuvalete gitmekte çok sıkıntı yaşıyorum. En ufak ıkınma hareketi bile çok şiddetli sancı veriyor ayrıca affedersiniz gazım geldiği zaman bile çok şiddetli sancı oluyor makatımda kıvrandırıyor. Bunun sebebi ne olabilir?